Początki klubu Alien sięgają 1999 roku kiedy to klub był jedną z filii Sirocco. Jako samodzielny klub Alien zaczął funkcjonować w 2006 roku w marcu jako klub Taekwon-do zrzeszony w Polskiej Unii Taekowndo.

DSC02214-300x200Już w 2006 osiągaliśmy sukcesy na turniejach ale prawdziwy worek sukcesów przyniósł nam kolejny rok. Od 2007 roku weszliśmy w Polski Związek Kickboxingu i zaczęliśmy bardzo aktywnie uczestniczyć w turniejach kickboxingu. Nasz pierwszy start w kickboxingu na Mistrzostwach Polski Kadetów w Krynicy był debiutem marzeń wywalczyliśmy 9 złotych medali siedmioosobową ekipą, nasz zawodnik tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Rok 2007 był początkiem wielkich klubowych sukcesów. Oprócz udanego debiutu w nowej dyscyplinie dwójka naszych młodych wojowników wywalczyła złote medale ma Mistrzostwach Świata Taekwondo. Ten rok dał nam również 1 miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej klubów Polskiej Unii Taekwondo. Zwyciężaliśmy również na turniejach zagranicznych. W tym roku przybyło w klubie czarnych pasów a nasz prowadzący zdał na 4 dan.
Kolejne lata klubu to rozwój kickboxingu i wiele sukcesów i medali na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski tak w kickboxingu jak i w taekwondo. Długo można by wymieniać wszystkie nasze sukcesy. Wyszkoliliśmy wielu znakomitych zawodników i zawodniczek. Bez wątpienia żaden z łódzkich klubów kickboxingu nie może poszczycić się tyloma sukcesami co nasz.

DSC02218-300x200W 2011 roku weszliśmy do Polskiego Zrzeszenia Taekwondo ITF. W tym też roku nasz prowadzący zdał na 2 dan w kickboxingu. W klubie rozpoczęła działalność sekcja tradycyjnego kung fu. Nasz nauczyciel powrócił do swoich korzeni, do początku przygód ze sztukami walki do kung fu. Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Akademią Kung Fu Modliszki. Sekcja kung fu jest obecnie pod opieką mistrza Marka Piechotki , pod okiem którego nasz nauczyciel regularnie podnosi swoje umiejętności.

Każdy u nas może znaleźć coś dla siebie, zarówno osoby zainteresowane sportem i sukcesami, jak i te które chcą się po prostu trochę poruszać i czegoś nauczyć. Dla miłośników tradycyjnych chińskich styli mamy jeden z najbardziej znanych w Chinach i szanowanych ze względu na swą skuteczność tanglangmen czyli modliszkę, dla miłośników kopania taekwondo, dla miłośników rękawic wszystkie formuły kickboxingu.

Jeśli dodać do tego fajną ekipę i miejsce do trenowania to najważniejsze co o Alienie zostało napisane:)

DSC02216-300x200DSC022191-300x200DSC02220-300x200